Vědci z výzkumných organizací, univerzit a inovační lídři v oboru moderní energetiky se po roce opět sešli, aby společně na workshopu Národního centra pro energetiku II (NCE II) diskutovali dílčí úspěchy a pokračovali v řešení klíčových výzev v energetickém sektoru.
Hlavní řešitel projektu Národní centrum pro energetiku II (NCE II) prof. Ing. Stanislav Mišák, Ph.D., si Vás dovoluje pozvat na workshop k projektu NCE II., který propojuje přední výzkumné organizace, univerzity a technologické lídry v oblasti moderní energetiky.
Účastníci prestižního setkání INFORM EU 2023, konaného v Ostravě od 14. do 16. listopadu, měli příležitost nahlédnout do nového polygonu CEETe, kde prof. Ing. Stanislav Mišák, Ph.D., ředitel Centra energetických a environmentálních technologií (CEET) a hlavní řešitel projektu Národní centrum pro energetiku II (NCE II), prezentoval jeden z klíčových dílčích projektů.
Řešitelé projektu Národní centrum pro energetiku II se v září sešli na společném workshopu, jehož cílem bylo navzájem si vyměnit informace, navázat kontakty a hledat řešení pro transformaci tuzemské energetiky. K velmi aktivním účastníkům patřil ředitel Českého svazu zaměstnavatelů v energetice Richard Vidlička, jemuž jsme položili několik otázek.
Výměna informací, představení dosavadních výsledků dílčích projektů a zejména diskuze o přípravě strategie, která České republice zajistí dlouhodobou energetickou nezávislost a udržitelnost, byla hlavním úkolem nedávného workshopu Národního centra pro energetiku II.
Hlavní řešitel projektu Národní centrum pro energetiku II (NCE II) prof. Ing. Stanislav Mišák, Ph.D., si Vás dovoluje pozvat na workshop k projektu NCE II.
Jako vynikající byl zhodnocen projekt Národní centrum pro energetiku v závěrečném oponentním řízení. Komise ocenila především originalitu a novost jeho výsledků, vzájemnou spolupráci partnerů a komercializační potenciál centra, na který výzkumníci navážou v Národním centru pro energetiku II v rámci druhé veřejné soutěže.
Centrum energetických a environmentálních technologií (CEET) VŠB-TUO hostilo druhý březnový pátek vzácné hosty. Do kampusu se sjeli zástupci Technologické agentury České republiky, výzkumných organizací a průmyslových partnerů a podniků, aby se zúčastnili závěrečného oponentního řízení Národního centra pro energetiku.
Cestu ze současné energetické krize, ale i řešení pro dlouhodobou energetickou nezávislost a udržitelnost v Česku budou s využitím nízkouhlíkových technologií hledat akademici ve spolupráci s komerčními partnery v rámci Národního centra pro energetiku II (NCE II).
Začátkem března 2023 proběhne v univerzitní aule VŠB-TUO Závěrečné oponentní řízení k projektu Národní centrum pro energetiku (NCE).
Vnímáme obtížnou situaci ukrajinských občanů a ve snaze jim pomoci se připojujeme k výzvě Technologické agentury TA ČR o pomoc ukrajinským kolegům z oblasti vědy a výzkumu.
V říjnu 2021 proběhla v kampusu VŠB-TUO monitorovací návštěva a schůzka partnerů Národního centra pro energetiku (NCE), projektu řízeného Centrem ENET, VŠB-TUO od roku 2019 v úzké spolupráci s dalšími špičkovými českými univerzitami, výzkumnými organizacemi a firmami z energetického průmyslu.
Přijměte pozvání kolegů z VŠB-TUO na konferenci Low Carbon Technologies organizovanou v termínu 28.-30.6.2021 v rámci projektu Visegrad Fund, které se může účastnit i široká veřejnost online.
CVŘ připravuje sérii seminářů Národního centra pro energetiku s názvem Moderní diagnostické metody v energetických aplikacích – I. Turbíny.
Na konferenci SVAR 2021 byly prezentovány dílčí výsledky v oblasti výzkumu materiálů a materiálových technologií pro moderní energetické aplikace.
Technologická agentura České republiky dne 4. 12. 2020 schválila dílčí projekty č. 12-24 pro rok 2021.
Žádost o prodloužení doby řešení projektu NCE do roku 2022 byla schválena poskytovatelem.
Ve dnech 14. –16. 9. 2020 se v hotelu Sepetná na Ostravici konala mezinárodní odborná konference zaměřená na ekologizaci energetických jednotek.
Národní centrum pro energetiku bude žádat o prodloužení doby řešení projektu o jeden rok.
Řešitelé dílčích projektů vypracují stručnou zprávu o realizaci dílčího projektu zachycující stav jeho řešení k 30. 6. 2020. Průběžná zpráva bude obsahovat informace o stavu dílčího projektu, plnění cílů, prováděných činnostech, dosažených výsledcích a čerpání rozpočtu.
V pátek 13. 12. 2019 se uskutečnilo jednání Valné hromady Národního centra pro energetiku.
Soutěž v detekci poruch na izolovaných vodičích pomocí aplikace metod strojového učení.