Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Workshop NCE II
 

aktualita_hodnoceni-oponentu

Hlavní řešitel projektu Národní centrum pro energetiku II (NCE II) prof. Ing. Stanislav Mišák, Ph.D., si Vás dovoluje pozvat na workshop k projektu NCE II.

Národní centrum pro energetiku obstálo v hodnocení oponentů na výbornou

aktualita_hodnoceni-oponentu

Jako vynikající byl zhodnocen projekt Národní centrum pro energetiku v závěrečném oponentním řízení. Komise ocenila především originalitu a novost jeho výsledků, vzájemnou spolupráci partnerů a komercializační potenciál centra, na který výzkumníci navážou v Národním centru pro energetiku II v rámci druhé veřejné soutěže.

Slavnostní ukončení prestižního projektu Národní centrum pro energetiku

aktualita_ukonceni-projektu

Centrum energetických a environmentálních technologií (CEET) VŠB-TUO hostilo druhý březnový pátek vzácné hosty. Do kampusu se sjeli zástupci Technologické agentury České republiky, výzkumných organizací a průmyslových partnerů a podniků, aby se zúčastnili závěrečného oponentního řízení Národního centra pro energetiku.

Akademici v čele s VŠB-TUO nabídnou spolu s firmami řešení pro transformaci energetiky

aktualita_transformace-energetiky

Cestu ze současné energetické krize, ale i řešení pro dlouhodobou energetickou nezávislost a udržitelnost v Česku budou s využitím nízkouhlíkových technologií hledat akademici ve spolupráci s komerčními partnery v rámci Národního centra pro energetiku II (NCE II).

Závěrečné oponentní řízení projektu NCE I

aktualita-zaverecne-rizeni

Začátkem března 2023 proběhne v univerzitní aule VŠB-TUO Závěrečné oponentní řízení k projektu Národní centrum pro energetiku (NCE).

Podpoříme ukrajinské akademiky, vědce a studenty

aktualita-help

Підтримаємо українських академіків, науковців та студентів 

Vnímáme obtížnou situaci ukrajinských občanů a ve snaze jim pomoci se připojujeme k výzvě Technologické agentury TA ČR o pomoc ukrajinským kolegům z oblasti vědy a výzkumu.  

Monitorovací návštěva

IMG_0806

V říjnu 2021 proběhla v kampusu VŠB-TUO monitorovací návštěva a schůzka partnerů Národního centra pro energetiku (NCE), projektu řízeného Centrem ENET, VŠB-TUO od roku 2019 v úzké spolupráci s dalšími špičkovými českými univerzitami, výzkumnými organizacemi a firmami z energetického průmyslu.

Konference Low Carbon Technologies

aktuality_low_carbon

Přijměte pozvání kolegů z VŠB-TUO na konferenci Low Carbon Technologies organizovanou v termínu 28.-30.6.2021 v rámci projektu Visegrad Fund, které se může účastnit i široká veřejnost online.

Pozvánka na seminář

aktuality_turbiny

CVŘ připravuje sérii seminářů Národního centra pro energetiku s názvem Moderní diagnostické metody v energetických aplikacích – I. Turbíny.

Prezentace NCE na konferenci SVAR 2021

Na konferenci SVAR 2021 byly prezentovány dílčí výsledky v oblasti výzkumu materiálů a materiálových technologií pro moderní energetické aplikace.

Dílčí projekty v roce 2021

Technologická agentura České republiky dne 4. 12. 2020 schválila dílčí projekty č. 12-24 pro rok 2021.

Prodloužení projektu NCE do roku 2022

Žádost o prodloužení doby řešení projektu NCE do roku 2022 byla schválena poskytovatelem.

Mezinárodní konference „Ekologizace energetických zdrojů" a „Energetika a životní prostředí 2020"

Ve dnech 14. –16. 9. 2020 se v hotelu Sepetná na Ostravici konala mezinárodní odborná konference zaměřená na ekologizaci energetických jednotek.

Prodloužení doby řešení projektu NCE

Národní centrum pro energetiku bude žádat o prodloužení doby řešení projektu o jeden rok.

Průběžné hodnocení dílčích projektů

Řešitelé dílčích projektů vypracují stručnou zprávu o realizaci dílčího projektu zachycující stav jeho řešení k 30. 6. 2020. Průběžná zpráva bude obsahovat informace o stavu dílčího projektu, plnění cílů, prováděných činnostech, dosažených výsledcích a čerpání rozpočtu.

Jednání Valné hromady NCE

V pátek 13. 12. 2019 se uskutečnilo jednání Valné hromady Národního centra pro energetiku.

Kaggle competition

Soutěž v detekci poruch na izolovaných vodičích pomocí aplikace metod strojového učení.